Перач под висок притисок HDEm 800 HW (Топла вода)

Почетна/Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок HDEm 800 HW (Топла вода)

Перач под висок притисок HDEm 800 HW (Топла вода)

139,999.00 ден

Перач под висок притисок HDEm 800 HW со греачи за топла вода

Шифра за нарачка:

Опис

Перач под висок притисок HDEm 800 HW (Топла вода)

Карактеристики

  • Индукциски мотор со 2800 вртежи во минута и термичка заштита
  • Пумпа со три керамички клипови со месингова глава
  • (DTS) Одложен систем за целосен прекин
  • Бојлер од нерѓосувачки челик со висока ефикасност (ефикасност над 89%)
  • Систем за регулација на детергент, притисок и температура на водата
  • Тркалца и голема рачка за лесна преносливост.
  • Систем за испорака на детергент со висок притисок
  • Резервоар за гориво, детергент и анти-бигор средство
  • Контрола на нивото на маслото (преку отвор на куќиштето на пумпата)

Спецификација на продуктот

Перач под висок притисок REM Elektro Maschinen HDEm 800 HW
Максимален притисок 200 bar
Оперативен притисок 40 – 170 bar
Проток на вода 800 l/h
Јачина на моторот 4300 W
Максималнo загревање на температура на вода 30 – 140 °C
Вклучено црево за висок притисок 8 м
Резервоар за гориво 18 l
Потрошувачка на гориво 3.2 l/h
Вграден сад за детергент 2.5 l
Вграден сад за анти бигор 2.5 l
Напојување 400 V / 50 Hz
Димензии 915 x 730 x 1020 mm
Тежина 108 kg

rem power

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.