Перач под висок притисок MAKITA HW132

Перач под висок притисок MAKITA HW132

22,999.00 ден

Перач под висок притисок MAKITA HW132

Шифра за нарачка:

Опис

Перач под висок притисок MAKITA HW132

Карактеристики и предности

 • Гумено црево со челична облога со заштита од виткање и вртлив приклучок од страна на пиштолот
 • “TSS” далечински управувач за целосно исклучување на чистачот
 • Проѕирен, од надвор монтажен филтер за доводна вода
 • Индукционен мотор со триплекс пумпа
 • Армиран челичен пиштол за прскање
 • Брз приклучок за прибор и црево

Спецификација на продуктот

 • Моќност: 2.100 W
 • Максимален притисок: 140 bar
 • Максимален проток: 420 l/h
 • Должина на црево: 8 м
 • Макс. температура на влезната вода: 50 °C
 • Тежина: 18.8 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.