Перач под висок притисок MICHELIN MPX 17 EH

Почетна/Градинарски алат/Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок MICHELIN MPX 17 EH

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 17 EH

9,999.00 ден

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 17 EH

Шифра за нарачка:

Опис

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 17 EH

Карактеристики

 • Систем за исклучување на моторот кога прекинувачот е ослободен за помалку бучава и заштеда на енергија и вода
 • Систем со двојна брзина и два режима на моќност за да заштедите енергија
 • Провиден филтер за вода за лесна контрола на нивоата на загадување
 • Аксијална алуминиумска пумпа за вода под висок притисок со автоматско подесување
 • Брзи спојки за брзо додавање именување на додатоци
 • Ролна за цревото под висок притисок
 • Тркала, телескопска рачка и интегрирани држачи за додатоци

Спецификација на продуктот

 • Напон: 230 V
 • Моќност на моторот: 1.7 Kw
 • Проток на вода: 440 l/h
 • Макс. работен притисок: 130 bar
 • Максимална температура на вода: 50° C
 • Должина на кабел за напојување: 5 м
 • Вклучено црево за висок притисок: 6 м
 • Резервоар за детергент: 0.4 l
 • Тежина: 12 kg

MICHELIN

 

 

 

Гаранција 12 месеци.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.