Перач под висок притисок MICHELIN MPX 150 HDC

Почетна/Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок MICHELIN MPX 150 HDC

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 150 HDC

59,999.00 ден

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 150 HDC

Шифра за нарачка:

Опис

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 150 HDC

Карактеристики

 • Машината е вградена во метална рамка со рачка и две тркала со вграден резервар за детергент
 • Срцето на машината е професионална метална клипна пумпа со глава од месинг и керамички клипови, автоматски сигурносен вентил со “By-Pass” и прилагодлив притисок
 • Машината е опремена со систем кој при отпуштање на рачката веднаш то прекинува дотокот на вода
 • Вграден резервоар за детергент со можност за прилагодување на вшмукување на детергентот
 • Исклучително долго црево за поголема мобилност
 • Индукциски мотор со термичка заштита
 • Вградена ролна за цревото под притисок, држач за практични додатоци и гумине тркала
 • Прилагодување на притисок со вграден мерач

Спецификација на продуктот

 • Напон: 230 V
 • Моќност на моторот: 3 Kw
 • Проток на вода: 630 l/h
 • Работен притисок: 20 – 150 bar
 • Максимална температура на вода: 50° C
 • Должина на кабел за напојување: 5 м
 • Вклучено црево за висок притисок: 10 м
 • Тежина: 49.7 kg

MICHELIN

 

 

 

Гаранција 12 месеци.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.