Перач под висок притисок MICHELIN MPX 150 HL

Почетна/Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок MICHELIN MPX 150 HL

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 150 HL

89,999.00 ден

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 150 HL

Шифра за нарачка:

Опис

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 150 HL

Карактеристики

 • Професионален перач под висок притисок со алуминиумска пумпа со глава од месинг и три појачани клипови од нерѓосувачки челик
 • Вертикален котел со двојна спирала и огноорпорно дно
 • Безбедносен прекинувач за автоматско гасење на котелот во случај на недостаток на вода
 • Машината е опремена со систем кој при отпуштање на рачката веднаш то прекинува дотокот на вода и го исклучува моторот
 • Вграден резервоар за детергент со вшмукување на детергентот
 • Прилагодлива млазница за висок и низок притисок
 • Исклучително долго црево за поголема мобилност
 • Автоматски сигурносен вентил со “By-Pass”
 • Индукциски мотор со термичка заштита
 • Вградени гумени тркала за лесен транспот
 • Филтер за вода и филтер за гориво

Спецификација на продуктот

 • Напон: 230 V
 • Моќност на моторот: 2.5 Kw
 • Проток на вода: 500 l/h
 • Максимален притисок: 150 bar
 • Максимална температура на греење на вода: 90° C
 • Должина на кабел за напојување: 5 м
 • Вклучено црево за висок притисок: 8 м
 • Резервоар за дизел: 4 l
 • Тежина: 52.8 kg

MICHELIN

 

 

 

Гаранција 12 месеци.

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.