Перач под висок притисок MICHELIN MPX 170 HP

Почетна/Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок MICHELIN MPX 170 HP

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 170 HP

179,999.00 ден

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 170 HP

Шифра за нарачка:

Опис

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 170 HP

Карактеристики

 • Професионален перач под висок притисок со алуминиумска пумпа со глава од месинг и три керамички клипови
 • Вертикален котел со функција за ладење на серпентина управувана од независен електричен мотор, двојна спирала и огноотпорно дно
 • Интегрирани држачи за додатоци и резервоар за детергент со вшмукување
 • Идеален за професионално миење автомобили, земјоделски машини, камиони, градежништво и индустрија
 • Безбедносен прекинувач за автоматско гасење на котелот во случај на недостаток на вода
 • Машината е опремена со систем кој при отпуштање на рачката веднаш то прекинува дотокот на вода и го исклучува моторот
 • Коло за одложување на почетокот на котелот за ослободување на пареа
 • Прилагодлива млазница за висок и низок притисок
 • Исклучително долго црево за поголема мобилност
 • Автоматски сигурносен вентил со “By-Pass”
 • Индукциски мотор со термичка заштита
 • Вградени гумени тркала за лесен транспот
 • Филтер за вода и филтер за гориво

Спецификација на продуктот

 • Напон(три фазен): 400 V / 50 Hz
 • Моќност на моторот: 5 Kw
 • Проток на вода: 780 l/h
 • Максимален притисок: 170 bar
 • Температура на греење на вода: 90° C
 • Должина на кабел за напојување: 5 м
 • Вклучено црево за висок притисок: 10 м
 • Резервоар за детергент: 8 l
 • Резервоар за гориво: 12 l
 • Тежина: 120 kg

MICHELIN

 

 

 

Гаранција 12 месеци.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.