Потопна пумпа AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W

Потопна пумпа AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W

6,099.00 ден

Потопна пумпа за нечиста вода AL-KO DRAIN 12000 Comfort. Моќна и силна со kапацитет до 12.000 l / h проток на вода.

Шифра за нарачка: 43351

 

 

Опис

Потопна пумпа AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W

Карактеристики и предности

  • Потопна пумпа за нечиста вода AL-KO DRAIN 12000 Comfort.
  • Моќна и силна со kапацитет до 12.000 l / h проток на вода.
  • Универзални конектори вклучени со пумпата.
  • Можност за всисување честички до 30 mm.
  • Заштита на моторот од прегрјување.

Спецификација на продуктот

Произведувач AL-KO
Модел DRAIN 12000 Comfort 800W
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 800 W
Длабочина на усисување на вода 5.0 m
Висина на потиснување на вода 10.0 m
Проток на вода за литри/час 12000 l/h
Температура на вода max 35 °C
Работен притисок 0.8 bar
Приклучок на влез/излез G 1.25 “
Големина на честички при всисување 30 mm
Должина на кабел метри 10 m
Tежина кг 6.9 kg

alko-logo
Гаранција на продуктот 12 месеци.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…