Потопна пумпа AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W

Потопна пумпа AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W

9,399.00 ден

Потопна пумпа AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W. Екстремно јака и робусна пумпа со kапацитет до 15.000 l / h проток на вода.

Шифра за нарачка: 43352

 

 

Опис

Потопна пумпа AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W

Карактеристики и предности

  • Потопна пумпа за нечиста вода AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W.
  • Екстремно јака и робусна пумпа со kапацитет до 15.000 l / h проток на вода.
  • Универзални конектори вклучени со пумпата.
  • Можност за всисување честички до 35 mm.
  • Оптимална заштита од корозија кој гарантира долг век на употреба.
  • Заштита на моторот од прегрјување.

Спецификација на продуктот

Произведувач AL-KO
Модел DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 1100 W
Длабочина на усисување на вода 5.0 m
Висина на потиснување на вода 11.0 m
Проток на вода за литри/час 15000 l/h
Температура на вода max 35 °C
Работен притисок 0.8 bar
Приклучок на влез/излез G 1.25 “
Големина на честички при всисување 35 mm
Должина на кабел метри 10 m
Tежина кг 6.8 kg

alko-logo
Гаранција на продуктот 12 месеци.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…