Потопна пумпа AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W

Потопна пумпа AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W

3,999.00 ден

Компактната и сигурна потопна пумпа за отпадни води од AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W.

Шифра за нарачка: 4350

 

 

Опис

Потопна пумпа AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W

Компактната и сигурна потопна пумпа за отпадни води од AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W.

Карактеристики и предности

  • Потопна пумпа за нечиста вода AL-KO DRAIN 7000 Classic 350W.
  • Специјална impeller technology за екстремни услови .
  • Универзални конектори вклучени со пумпата.
  • Можност за всисување честички до 30 mm, со проток од max. 7000 l / h, и качување на вода до 6 m висина.
  • Заштита на моторот од прегрјување.

Спецификација на продуктот

Произведувач AL-KO
Модел DRAIN 7000 Classic 350W
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 350 W
Длабочина на усисување на вода 5.0 m
Висина на потиснување на вода 6.0 m
Проток на вода за литри/час 7000 l/h
Температура на вода max 35 °C
Работен притисок 0.8 bar
Приклучок на влез/излез G 1.25 “
Големина на честички при всисување 30 mm
Должина на кабел метри 10 m
Tежина кг 4.4 kg

alko-logo
Гаранција на продуктот 12 месеци.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…