Потопна пумпа SPG 14502 DN Eco Line

Потопна пумпа SPG 14502 DN Eco Line

5,999.00 ден

Потопна пумпа SPG 14502 DN Eco Line

Шифра за нарачка:

 

Опис

Потопна пумпа SPG 14502 DN Eco Line

Карактеристики и предности

  • Потопна пумпа за одвод на нефилтрирана вода од подруми или резервоари и сл.
  • Корисно за чиста или валкана вода
  • Може лесно да работи без никаков надзор
  • Деактивирање на пумпата кога е испумпана целата вода

Спецификација на продуктот

Произведувач REM POWER
Модел SPG 14502 DN Eco Line
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 900 W
Длабочина на усисување на вода 5 m
Висина на потиснување на вода 8.5 m
Проток на вода за литри/час 14000 l/h
Должина на кабел за приклучок 10 М
Димензии 158 x 165 x 333 mm
Tежина 6.3 kg

rem power

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.