Потопна пумпа SPG 31502 CDR

Потопна пумпа SPG 31502 CDR

28,999.00 ден 25,999.00 ден

Потопна пумпа SPG 31502 CDR

Шифра за нарачка:

 

Опис

Потопна пумпа SPG 31502 CDR

Карактеристики и предности

  • Потопна пумпа за одвод на нефилтрирана вода од подруми, резервоари и сл. или за новоднување
  • Корисно за чиста или валкана вода
  • Може лесно да работи без никаков надзор
  • Деактивирање на пумпата кога е испумпана целата вода
  • Ротирачки ножеви на усисник кој ги сечкаат меките честички до 0.5 mm против затнивање на турбината

Спецификација на продуктот

Произведувач REM POWER
Модел SPG 31502 CDR
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 2200 W
Длабочина на усисување на вода 5 м
Висина на потиснување на вода 10 м
Проток на вода за литри/час 31000 l/h
Макс. температура на вода 35 °C
Класа на изолација F
Класа на заштита IPX8
Должина на кабел за приклучок 10 м
Димензии 258 x 355 x 590 mm
Tежина 32 kg

rem power

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.