Потопна пумпа SPG 20502 DR

Опис

Потопна пумпа SPG 20502 DR

Карактеристики и предности

  • Потопна пумпа за одвод на нефилтрирана вода од подруми, резервоари и сл. или за новоднување
  • Корисно за чиста или валкана вода
  • Може лесно да работи без никаков надзор
  • Деактивирање на пумпата кога е испумпана целата вода

Спецификација на продуктот

Произведувач REM POWER
Модел SPG 20502 DR
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 1150 W
Длабочина на усисување на вода 5 М
Висина на потиснување на вода 9 М
Проток на вода за литри/час 20000 l/h
Макс. температура на вода 35 °C
Класа на изолација F
Класа на заштита IPX8
Должина на кабел за приклучок 10 М
Димензии 275 x 225 x 560 mm
Tежина 22.5 kg

rem power

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.