Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC2012L

Почетна/Правосмукалки, Рачен електричен алат/Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC2012L

Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC2012L

13,999.00 ден

Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC2012L

Шифра за нарачка:

Опис

Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC2012L

Карактеристики и предности

 • Правосмукалка погодна за работилници
 • Функција за автоматско стартување за користење со електрични алати
 • Резервоар од нерѓосувачки челик, анти-статички и издржлив
 • Дизајн на главата на моторот со рамен врв и депозит за алат
 • Подобрено решението за складирање на цревото со флексибилна гумена лента
 • Филтерот “PET” кој се пере ја штити турбината со задржување на ситна прашина и остатоци
 • Интегрираната рачка за поголема мобилност

Спецификација на продуктот

 • Моќност: 1.000 W
 • Макс. проток на воздух: 216 m³/h
 • Максимално заптивно усисување: 21 kPa
 • Капацитет на резервоар прашина/вода: 15 / 12 l
 • Класа на прашина: L
 • Звучна моќност: 72 dB(A)
 • Димензии: 375 x 370 x 500 mm
 • Тежина: 7 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.