Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC2512L

Почетна/MAKITA, Правосмукалки, Рачен електричен алат/Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC2512L

Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC2512L

12,999.00 ден

Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC2512L

Шифра за нарачка:

Опис

Правосмукалка за суво и мокро MAKITA VC2512L

Карактеристики и предности

 • Правосмукалка погодна за работилници
 • Филтерот “PET” кој се пере ја штити турбината со задржување на ситна прашина и остатоци
 • Подобрено решението за складирање на цревото со флексибилна гумена лента
 • Функција за автоматско стартување за користење со електрични алати
 • Внатрешен дел со рачка за лесно празнење
 • Дизајн на главата на моторот со рамен врв
 • Интегрираната рачка за поголема мобилност

Спецификација на продуктот

 • Моќност: 1.000 W
 • Макс. проток на воздух: 216 m³/h
 • Максимално заптивно усисување: 21 kPa
 • Капацитет на резервоар прашина/вода: 21 / 18 l
 • Класа на прашина: L
 • Звучна моќност: 72 dB(A)
 • Димензии: 375 x 395 x 530 mm
 • Тежина: 8 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.