Проточна пумпа WPEm 3402 G Elektro maschinen

Проточна пумпа WPEm 3402 G Elektro maschinen

7,199.00 ден 5,399.00 ден

 

Проточна пумпа WPEm 3402 G Elektro maschinen е вистински избор за употреба во вашата градина, моќна е, лесно се користи и има долг работен век.

 

Опис

Проточна пумпа WPEm 3402 G Elektro maschinen

Спецификација на продуктот

Произведувач REM POWER
Модел WPEm 3402 G
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 800 W
Длабочина на усисување на вода 8.0 m
Висина на потиснување на вода 38.0 m
Проток на вода за литри/час 3200 l/h
Температура на вода max 40 °C
Работен притисок 1,5 – 3,8  bar
Приклучок на влез/излез 1″/1″
Бучавост (dB (A)) 85
Димензија во мм (ВхШхД) 320x170x225
Tежина 8,8 kg

rem power

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.