Пумпа VILLAGER JGP 1500 B

Пумпа VILLAGER JGP 1500 B

7,700.00 ден

Пумпа VILLAGER JGP 1500 B

Опис

Пумпа VILLAGER JGP 1500 B

Карактеристики и предности

 • Градинарска пумпа JGP 1500 B  првенствено е наменета за наводнување и проток на вода во количини до 3500 l / h.
 • Куќиштето е изработено од не’рѓосувачки челик и е технички прилагодено за да биде изложено на лоши временски услови како што е дожд.

Спецификации

 • Тип на мотор Електричен мотор
 • Работен напон 230 V ~ 50 Hz
 • Приклучна сила 1500 W
 • Дијаметар на вшмукување (Ø) 1 “
 • Дијаметар на излез (Ø) 1 “
 • Максимална длабочина на влечење 9 m
 • Максимална висина на воден столб 48 m
 • Макс. работен притисок 4,8 бари
 • Максимален проток на вода 6,3 m³ / h
 • Макс. температура на водата 35 ° C
 • Тип на куќиште на пумпа Леано железо
 • Тежина 15 кг

Logo villager

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…