Пумпа VILLAGER JGP 600

4,799.00 ден

Пумпа VILLAGER JGP 600

Опис

Пумпа VILLAGER JGP 600

Карактеристики и предности

 • Градинарска пумпа JGP 600 првенствено е наменета за наводнување и проток на вода во количини до 3500 l / h.
 • Куќиштето е изработено од не’рѓосувачки челик и е технички прилагодено за да биде изложено на лоши временски услови како што е дожд.

Спецификации

 • Тип на мотор Електричен мотор
 • Работен напон 230 V ~ 50 Hz
 • Приклучна сила 600 W
 • Дијаметар на вшмукување (Ø) 1 “(25 мм)
 • Дијаметар на излез (Ø 1 “(25 мм)
 • Максимална длабочина на влечење 8 m
 • Максимална висина на воден столб 35 m
 • Макс. работен притисок 3,5 бари
 • Максимален проток на вода 3 m³ / h
 • Макс. температура на водата 35 ° C
 • Тип на куќиште на пумпа Inox
 • Тежина 7 кг

 

Logo villager

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…