Пумпа VILLAGER JGP 800

4,999.00 ден

Пумпа VILLAGER JGP 800

Опис

Пумпа VILLAGER JGP 800

Карактеристики и предности

 • Градинарска пумпа JGP 800 првенствено е наменета за наводнување и проток на вода во количини до 3500 l / h.
 • Куќиштето е изработено од не’рѓосувачки челик и е технички прилагодено за да биде изложено на лоши временски услови како што е дожд.

Спецификации

 • Тип на мотор Електричен мотор
 • Работен напон 230 V ~ 50 Hz
 • Приклучна сила 800 W
 • Дијаметар на вшмукување (Ø) 1 “
 • Дијаметар на излез (Ø) 1 “
 • Максимална длабочина на влечење 8 m
 • Максимална висина на воден столб 38 m
 • Макс. работен притисок 3,8 бари
 • Максимален проток на вода 3,2 m³ / h
 • Макс. температура на водата 35 ° C
 • Тип на куќиште на пумпа Inox
 • Тежина 7,3 кг

Logo villager

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…