Пумпа за фонтана VILLAGER VFP 2300

Пумпа за фонтана VILLAGER VFP 2300

2,300.00 ден

Пумпа за фонтана VILLAGER VFP 2300

Опис

Пумпа за фонтана VILLAGER VFP 2300

Карактеристики

 • Многу мала електро  пумпа

Спецификации

 • Тип на мотор Електричен мотор
 • Работен напон 230 V ~ 50 Hz
 • Приклучна сила 58 W
 • Дијаметар на вшмукување (Ø) 1/2
 • Дијаметар на излез (Ø 1/2
 • Максимална длабочина на влечење 3 m
 • Максимална висина на воден столб 47 m
 • Максимален проток на вода 2,3 m³ / h
 • Макс. температура на водата 35 ° C
 • Тип на куќиште на пумпа пластика
 • Тежина 2,1 кг

Logo villager

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…