Перач под висок притисок MICHELIN MPX 25 EH

Почетна/Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок MICHELIN MPX 25 EH

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 25 EH

12,499.00 ден

Нема на залиха

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 25 EH

Шифра за нарачка:

Нема на залиха

Опис

Перач под висок притисок MICHELIN MPX 25 EH

Карактеристики

 • Систем за исклучување на моторот кога прекинувачот е ослободен за помалку бучава и заштеда на енергија и вода
 • Напреден дизајн на млазница и моќен млаз благодарение вртливите тела и голем притисок на работа
 • Изработен од високо квалитетна пластика лесен за складирање и транспорт
 • Алуминиумска пумпа, автоматски сигурносен вентил со манометар и систем за тотално запирање
 • Долго црево под протисок за поголема мибилност и поудобна работа
 • Систем со двојна брзина и два режима на моќност за да заштедите енергија
 • Провиден филтер за вода за лесна контрола на нивоата на загадување
 • Брзи спојки за брзо додавање именување на додатоци
 • Ролна за цревото под висок притисок
 • Тркала, телескопска рачка и интегрирани држачи за додатоци

Спецификација на продуктот

 • Напон: 230 V
 • Моќност на моторот: 2.5 Kw
 • Проток на вода: 500 l/h
 • Макс. работен притисок: 170 bar
 • Максимална температура на вода: 50° C
 • Должина на кабел за напојување: 5 м
 • Вклучено црево за висок притисок: 8 м
 • Тежина: 12 kg

MICHELIN

 

 

 

Гаранција 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.