Потопна пумпа PROAIR CSP 1100D

Потопна пумпа PROAIR CSP 1100D

8,499.00 ден

Потопна пумпа PROAIR CSP 550D за нечиста вода.

 

 

 

Опис

Потопна пумпа PROAIR CSP 1100D

 

Карактеристики и предности

  • Потопна пумпа за нечиста вода PROAIR CSP 1100D

Спецификација на продуктот

 

Произведувач PROAIR
Модел CSP 1100D
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 1100 W
Длабочина на усисување на вода 7 m
Висина на потиснување на вода 9.5 m
Проток на вода за литри/час 15000  l/h
Температура на вода max 35 °C
Приклучок на влез/излез 1”- 3/4
Должина на кабел метри 10 m

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Можеби ке ви се допадне…

Go to Top