Акумулаторска косилка VILLAGER Villy 3740 E

Акумулаторска косилка VILLAGER Villy 3740 E

13,699.00 ден

Акумулаторска косилка VILLAGER Villy 3740 E комплет со две батерии и почнач наменета за косење на површини до 400 м2.

Опис

Акумулаторска косилка VILLAGER Villy 3740 E

Карактеристики и предности

  • Погодна за употреба во помали дворови (до 400 м²)
  • Косилката се испорачува со две батерии од 3Ah полнач  2.4 A

Спецификација на продуктот

  • Погон Туркање
  • Површина на косење 400 м²
  • Тип на мотор Индукциски електричен мотор без четкици
  • Ширина на косење 370мм
  • Висина на косење 25 – 75мм (5 нивоа)
  • Големина на корпа 35 л.
  • Тежина 19,2 кг
  • Испорака: две батерии од 3Ah и полнач

 

Logo villager

 

 

 

 

Гаранција 1 години

 

 

 

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Можеби ке ви се допадне…

Go to Top