Акумулаторска косилка VILLAGER Villy 4340 E

Акумулаторска косилка VILLAGER Villy 4340 E

16,199.00 ден

Акумулаторска косилка VILLAGER Villy 4340 E комплет со две батерии и почнач наменета за косење на површини до 500 м2.

Опис

Акумулаторска косилка VILLAGER Villy 4340 E

Карактеристики и предности

  • Погодна за употреба во дворови (до 500 м²)
  • Косилката се испорачува со две батерии од 4Ah и полнач  2.4 A

Спецификација на продуктот

  • Погон Туркање
  • Површина на косење 500 м²
  • Тип на мотор Индукциски електричен мотор без четкици
  • Ширина на косење 430мм
  • Висина на косење 25 – 75мм (6 нивоа)
  • Големина на корпа 55 л.
  • Тежина 21,2 кг
  • Испорака: две батерии од 4Ah и полнач

 

Logo villager

 

 

 

 

Гаранција 1 години

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Можеби ке ви се допадне…

Go to Top