Дијамантски диск за сечење Асфалт Klingspor DT 350 A Extra

Почетна/Klingspor абразивни материјали/Дијамантски плочи/Дијамантски диск за сечење Асфалт Klingspor DT 350 A Extra

Дијамантски диск за сечење Асфалт Klingspor DT 350 A Extra

6,999.00 ден 3,499.00 ден

Дијамантски диск за сечење Асфалт Klingspor DT 350 A Extra 350 mm

Димензија на плоча: Ф 350 х 3.2 х 25,4 мм

Шифра за нарачка: 37730

Опис

Дијамантски диск за сечење Асфалт Klingspor DT 350 A Extra 350 mm

Дијамантски диск за сечење плочки Klingspor DT 350 A Extra 350 mm.

Димензија на плоча: Ф 350 х 3.2 х 25,4 мм

Наменетa за машинска употребa.

 

Машина за рачно сечењеМашина за рачно сечење

 

 

Klingspor Logo

 

 

Карактеристики:

Примена за : Асфалт и песочен камен.

Предности:

  1. Квалитетен дијамантски диск за општи поправки специјално развиен за сечење на асфалт.
  2. Сегмент со коса заштита за спречување на накнадно брусење и оптимална заштита на маточниот лист.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Можеби ке ви се допадне…

Go to Top