Моторна Пила STIHL MS 231

Моторна Пила STIHL MS 231

25,900.00 ден

Нема на залиха

Компактна и практична моторна пила STIHL MS 231 од 2 kW

Должина на меч: 35 cm.

Каталошки број: 1143 2000 039

Шифра за нарачка:

 

Нема на залиха

Опис

Моторна пила STIHL MS 231

Компактна и практична моторна пила STIHL MS 231 од 2 kW.

Моторна пила MS 231 до 20% помала потрошувачка и 70% намалена емисија на издувни гасови во однос на останатите пили од иста категорија.

Технички податоци:

Зафатнина cm³ 42,6
Моќност kW/bhp 2/2,7
Тежина/Моќност kg/kW 2,9
Тежина kg 4.8
Јачина на звук dB(A) 103
Јачина на звук при работа dB(A) 114
Вибрациски вредности лево/десно m/s² 6,4/7
STIHL Oilomatic ланец/тип 3/8″ P Picco Micro 3 (PM3)
Кочница на ланец QuickStop
Големина на резервоарот cm3 200
Резервоар за гориво l 0.39

Stihl logo

 

 

Ланец:

Picco Micro 3 (PM3), 3/8″ P 1.3 mm
Picco Micro 3 PM3, 3-8 P 1.3 mm

 

Анти вибрациски систем:

anti vibraciski sistem
Интензивните вибрации на рачките на моторните пили може да доведат до долгорочни ефекти врз крвните садови во рацете. И затоа STIHL развил ефикасен систем против вибрации, при што осцилациите од моторот на машината се намалени, што значително ги намалува вибрациите на рачките.

 

Еден прекинувач за контрола на работата:

eden prekinuvac na upravuvanje
Сите важни функции како што се стартување, задушување, гас и стоп се управуваат преку една рачка.

Затегнувач за страничен ланец

Zategnuvac na stranicen alat
Затегнувачката завртка може да се најде на страната на пилата на моторот преку капакот на запчаникот. Ова ја отстранува потребата за контакт со остриот пилен ланец.

Ematic систем за подмачкување на ланецот:

Elematic sistem na podmackuvanje na lanec
Ematic системот за подмачкување на синџирот обезбедува прецизно подмачкување на врските на ланецот на пилата и шините за водилки. Кога се користи со STIHL OILOMATIC ланецот, тој ќе обезбеди максимално подмачкување, подолго траење и помала потрошувачка на масло отколку конвенционалните методи на подмачкување на синџирот. Системот Ematic може да ја намали потрошувачката на масло за гориво до 50%.

Капачиња за резервоар без користење на алат

Tool free filler caps

Специјални капачиња за резервоарите за гориво и за масло за лесно отворање и заклучување без употреба на алатки.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Можеби ке ви се допадне…

Go to Top