Перач под висок притисок DEWALT DXPW002CE KART

Почетна/DeWalt, Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок DEWALT DXPW002CE KART

Перач под висок притисок DEWALT DXPW002CE KART

43,999.00 ден

Професионален високо квалитетен перач под висок притисок DEWALT DXPW002CE KART.

Опис

Перач под висок притисок DEWALT DXPW002CE KART

Карактеристики и предности

  • Високо квалитетен мотор со 2800 rpm вртежи
  • Моторна пумпа со SINGLE-PHASE електричен мотор и THERMAL PROTECTION
  • Издржлива месингана глава за да обезбеди долг живот на пумпата
  • CRANKSHAFT систем со керамички лагери
  • Лесно преклоплива метална рамка за полесен транспорт

Спецификација на продуктот

Јачина на мотор 2.900 W
Макс. притисок 180 bar
Макс. проток 510 l/h
Макс температура на вода 60 °C
Тип на мотор Серија
Материја на пумпа Месинг (BRASS)
Должина на црево 8 m
Тежина без прибор 29 kg
Димензии 487 x 495 x 600 mm

Вклучени компоненти

  • HP појачано 8m црево
  • Пиштол
  • HI/LOW додаток на пиштолот за прскање
  • Метална рамка со 250mm тркала

 

dewalt logo

 

 

Гаранција 24 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top