Перач под висок притисок STIHL RE 110

Почетна/STIHL, Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок STIHL RE 110

Перач под висок притисок STIHL RE 110

18,250.00 ден

Моќен перач под висок притисок STIHL RE 110 за дом и градина, лесен и едноставен за користење..

Опис

Перач под висок притисок STIHL RE 110

Компактен и робусен перач со богата опрема и висок квалитет на изработка.

Карактеристики и предности:

 • Алуминиумско тело на пумпата
 • Електромотор без четкици
 • Интегрирано подвозје
 • Канистер за шампонирање
 • Ротациона и лепезаста млазница
 • Anti-Drill брза спојка за црево
 • 7 метри црево за пиштол
 • Транспортна рачка

Технички податоци:

Перач под висок притисок STIHL RE 110

Работен притисок bar 110
Максимален работен притисок bar 120
Максимална влезна температура на вода ° C 40
Минимален проток на вода l / h 380
Максимален проток на вода l / h 440
Потрошувачка на енергија kW 1.7
Напојување V / Hz 230 / 1 / 50
Кабел за напојување со должина  (метри) 5
Тежина kg 20
рево под висок притисок (метри) 7

Опрема:

 • Сет за прскање на средство за чистење.
 • Црево 7m
 • Алуминиумска рачка за транспорт

stihl logo

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top