Перач под висок притисок STIHL RE 362

Почетна/STIHL, Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок STIHL RE 362

Перач под висок притисок STIHL RE 362

86,500.00 ден

Перач под висок притисок STIHL RE 362 професионален перач од 180 bara

Опис

Перач под висок притисок STIHL RE 362

Професионален перач од 180 bara

Карактеристики и предности:

  • Робусен дизајн
  • Мотор со низок нрој на вртежи за долг работен век
  • Два сада за течности за чистење со можност за избирање на која течност сакате да ја користите со помош на еден прекинувач
  • Иновативен приклучок за напон
  • Склоплива рачка за полесен транспорт и складирање
  • Подесив работен притисок со  вграден манометар
  • Подесива количина на истиснување на средството за чистење

 

Технички податоци:

Перач под висок притисок STIHL RE 362

Работен притисок bar 35 – 180
Максимален работен притисок bar 180
Максимална влезна температура на вода ° C 60
Минимален проток на вода l / h 1000
Максимален проток на вода l / h 1080
Потрошувачка на енергија kW 6.5
Напојување V / Hz 400 / 3 / 50
Кабел за напојување со должина  (метри) 5
Тежина kg 72
рево под висок притисок (метри) 15

 

stihl logo

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top