STIHL FS 460 Моторна Коса

STIHL FS 460 Моторна Коса

66,700.00 ден

STIHL FS 460 Mоторна Kоса

Каталошки број: 4147 200 0431

stihl logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Гаранција на продуктот 12 месеци.

 

Опис

STIHL FS 460 Моторна Коса 2.2 Kw

Карактеристики и предности

 • Моторот STIHL 2-MIX на бензинската моторна коса STIHL FS 460 овозможува многу високи перформанси на косење со неговите 2,2 kW (3,0 KS).
 • Со дебелиот нож STIHL 300-3 како стандардна алатка за работа, можете да ги извршувате сите тешки задачи за косење без напор.
 • STIHL FS 460 е опремен со ергономска рачка со две раце што го поддржува природното движење на косата за да можете да работите удобно дури и за подолги работни интервали.
 • Системот против вибрации STIHL го олеснува напорот и ја заштедува силата на корисникот за време на работата.
 • Моторот може целосно да се контролира со помош на повеќефункционалната рачка, што го прави многу полесен и поедноставен за управување.

Технички податоци:

Моќност hp  3 KS
Јачина kW 2,2/3 kW/KS
Зафатнина на моторот cm3 46 cm3
Тежина kg 1) 8,4 kg
Вкупна должина cm 4) 180 cm
Дијаметар на сечење mm 420 mm
Големина на резервоарот l 0.75 Lit
Поместување cm³ 41.6 cm³
Излезна моќност kW/bhp 2/2.7 kW/bhp
Тежина kg 5) 9,15
Стандардна глава Brush knife 300-3

 

Додатоци за сечење

Triagolen noz STIHL

Триаголен нож од челик. За косење на трева и отстранување на жилава и заплеткана трева.

STIHL ElastoStart

Моторна Коса STIHL FS 85

 

 

 

 

 

 


STIHL ElastoStart е специјална рачка за стартување која го олеснува процесот на стартување:

 

Рачна пумпа за гориво (Purger)

Рачна пумпа за гориво (Purger)

 

 

 

 

 

 

 

 

Оваа мала пумпа доставува гориво до карбураторот со едно притискање на копче. Ова го намалува бројот на почетните потези што се потребни по продолжените паузи при стартување.

Ергономичен држач

Ергономичен држач

 

 

 

 

 

 

 

Држачот за две раце при косење овозможува природно движење на косата и се секогаш добар избор кога имате да косите поголеми површини. Комбинацијата од двоен ремен и вистински нож или глава за косење го прави косењето уште полесно и неоптеретувачко.

Едноставен ремен за косење

remen za kosenje

 

 

 

 

 

 

 

 

Спаѓа во сериска опрема. Има мека постава и дури и подолгата работа ја прави поопуштена, удобна и безбедна.

Повеќефункционална контролна рачка

Multi function control handle

 

 

 

 

 

 

 

 

Лесна и удобна контрола со палецот значи дека раката на операторот никогаш да не ја напушта контролната рачка.

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Go to Top