Акумулаторска аголна брусилка METABO WB 18 LTX 125BL+ML BODY QUICK

17,260.00 ден

Акумулаторска аголна брусилка METABO W 18 LTX 125BL+ML BODY QUICK

Metabo logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Добијте METABO 3 години XXL гаранција.

Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Регистрирај се тука за METABO XXL гаранција.

Можност за плаќање на РАТИ! Како прочитај тука!

 

 

Опис

Акумулаторска аголна брусилка METABO WB 18 LTX 125BL+ML BODY QUICK

Карактеристики и предности

 • Тенок дизајн за поголем комфорт за време на работа и за тешко достапни места
 • Metabo Quick за брза замена и подесување на лист и штитник без алат
 • Ротирање на батерија за пристап на тешко достапни места
 • Заштита од преоптеретување и прегревање
 • Филтер против прашина за подолг работен век на моторот
 • Заштита по повторно стартување при замена на батерија
 • Мек старт за поудобно стартување на машината
 • Индикатор на батерија за состоба на полнење
 • Ultra-M технологија за подобри перформанси, подобро полнење со 3 год. гаранција на батерија

Спецификација на продуктот

Модел METABO W 18 LTX 125Bl+ML BODY QUICK
Тип на батеријата Li-ion
Напон на батеријата
18 V
Брзина без оптоварување
8000 вртежи во минута
Големина на плоча за сечење
125 мм
Вретено:
М14
Тежина
2.4  кг

 

Испорака

 • 1 х Батериска брусилка METABO W 18 LTX 125
 • 1 х MetaLoc куфер

 

 

Симни го упатството за употреба во PDF тука…

metabo logo

 

 

 

 

METABO XXL garancija

 

 

 

 

 

 

Добијте METABO 3 години XXL гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Регистрирај се тука за METABO XXL гаранција.

 

 

 

 

 

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top