Акумулаторска SDS Plus торна MAKITA DHR202RX4

19,999.00 ден

Акумулаторска SDS Plus торна MAKITA DHR202RX4

Makita logo 100x22

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Можност за плаќање на РАТИ! Како прочитај тука!

 

Опис

Акумулаторска SDS Plus торна MAKITA DHR202RX4

Карактеристики и предности

 • 3 работни режими – само ротација, ротација со удирање, само удирање
 • Странична дршка со нов дизајн обложена со еластомер за ракофат кој не се лизга
 • Вградено LED работно светло со функција на накнадно осветлување
 • Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината
 • Ергономски дизајнираната дршка со гумиран мекан ракофат
 • Механизам за аголно позиционирање: длетото може да ротира за 360° со 40 различни положби на заклучување
 • Единствената гумена конструкција не ги пренесува вибрациите до акумулаторот
 • Променлива ротација во 2 насоки
 • Лизгачка спојка

Спецификација на продуктот

Модел DHR202RX4
Капацитет на батерија  1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah батерија
Број на вртежи во празен од
0 – 1.100 min-1
Удари во минута
0 – 4.000 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
26 mm
Макс. Дупчење -бетон
20 mm
Напон на батерија 18 V – LXT
Тип на глава на футер SDS – Plus
Ударна енергија 1,9 J
Димензии (Д x Ш x В) 358 x 84 x 259 mm
Тежина само уред без батерија 4.0 kg

 

 

Вклучено:

 • 1 x Дупчалка DHR202
 • 1 x Батерии BL1830B (3.0 Ah)
 • 1 x Батерии BL1815N (1.5 Ah)
 • 1 x Полнач DC18RC
 • 1 x Makpac

 

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top