Акум. ударна дупчалка-одвртувач HP488DWE

9,999.00 ден

Акум. ударна дупчалка-одвртувач HP488DWE со 2 батерии од 1.5Ah , брз полнач DC18WA во куфер

Makita logo 100x22

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Регистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

Акумулаторска ударна дупчалка-одвртувач HP488DWE

Карактеристики и предности

  • Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака
  • Металната конструкција на сите запчаници
  • Притисен реверзибилен прекинувач
  • Голем прекинувач. Твоите прсти нема да бидат изморени по долго работење
  • Ергономски дизајнираната дршка, со гумиран мекан ракофат

Спецификација на продуктот

 

Модел MAKITA HP488DWE
Напон на акумулаторот
18 V – G series
Капацитет на акумулатор 1,5 Ah
Тип на акумулатор Li-ion
Брзина без опт. /ниска
0 – 400 min-1
Брзина без опт. /висока
0 – 1.400 min-1
Удари во минута/ниски
0 – 6.000 min-1
Удари во минута/високи
0 – 21.000 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
36 mm
Макс. Дупчење -бетон
13 mm
Избор на вртежен момент
16 + D
Број на механички брзини
2
Најголем вртежен момент/тврд
42 Nm
Најголем вртежен момент/мекан 24 Nm
Бучава: звучен притисок 81,0 dB(A)
Бучава: звучна моќност
92,0 dB(A)
Бучава: oтстапување (K) 3,0 dB(A)
Вибрации: ударно дупчење во бетон 7,0 m/s²
Вибрации: дупчење во метал 2,5 m/s²
Вибрации: oтстапување (K) 1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В) 239 x83 x 240 mm
Тежина само уред без батерија 1.8 kg

 

Испорака-

  • MAKITA DHP488DWE
  • 2 Батериии од 1.5 Ah (BL1815G)
  • Брз полнач DC18WA
  • Куфер

Makita 3 години продолжена гаранција

 

 

 

 

 

Makita logo

 

 

 

 

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top