Акумулаторско Радио MAKITA MR001GZ

11,999.00 ден

Акумулаторско (батериско) Радио MAKITA MR001GZ работи на 220V и на сите Li-ion батерии 10,8 – 18 V CXT, LXT и XGT од Makita

САМО УРЕД БЕЗ БАТЕРИЈА

Makita logo 100x22
– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Регистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

Акумулаторско Радио MAKITA MR001GZ

Карактеристики и предности

  • Двоен извор на енергија: AC или Makita акумулатори
  • Рачка со вградена FM-антена
  • Дигитален дисплеј LCD Backlit Display 
  • Систем од 2 стерео звучници
  • Амортизери од еластомер штитат од грубо ракување
  • Подобрени перформанси на заштита од прашина и водени капки: IP65
  • Соодветно за користење при работа спорт и рекреацијa

 

AC - DC приклучок AUX приклучокCXT Makita LXT Makita XGT

Спецификација на продуктот

 

Модел MAKITA MR001GZ
Напон на акумулаторот
12 V max – CXT / 18 V – LXT / 40 V max – XGT  батерии
Капацитет на батерии што може да ги користи 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Тип на акумулатор Li-ion
Преносна моќност
10.8V-12V макс: 1,2W x 2 14.4V: 2,2W x 2 18V: 3,5W x 2 40V: 5W x 2
Фреквентен опсег AM радио
522 – 1.710 kHz
Фреквентен опсег FM радио
87,5 – 108 MHz
Приклучок AUX-in
Димензии (Д x Ш x В) 278 x 170 x 298 mm
Тежина само уред без батерија 4.3 kg без батерија

 

 

Испорака-

  • MAKITA Radio MR001GZ
  • Адаптер за приклучок за 220V
  • x2 AA батерии

Симни го упатството за употреба во PDF ТУКА…

 

Makita 3 години продолжена гаранција

 

 

 

 

 

Makita logo

 

 

 

 

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top