Моторно масло LIQUI MOLY TOP TEC 4200 5W-30

4,499.00 ден

Моторно масло LIQUI MOLY TOP TEC 4200 5W-30

LUQIU MOLY logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

Моторно масло LIQUI MOLY TOP TEC 4200 5W-30

Карактеристики и предности

Top Tec 4200 е моторно масло со врвен квалитет и најнова технологија, а може да се користи во текот на целата година. Се работи за комбинација на неконвенционални масла кои настанале со користење на синтетска технологија, како и најновие достигнувања во технологијата на развоја на адитивите. Ова масло дава одлична заштита од трошење на моторот и ја намалува потрошувачката на масло и гориво, а истовремено обезбедува и моментна дистрибуција на масло ширум моторот. Следете ги упатствата на производителот во врска со периодите за менување масло на секои 50.000 км

Специјално масло наменето за користење во текот на целата година, за бензински и дизел мотори од Audi и Volkswagen групацијата, освен за моторот R5 TDI, V10 TDI. Исто така наменето за дизел мотори со филтри за честици како и за подолги периоди помежу редовни сервисирања на моторот. (WIV).

Одобрувања

 • ACEA C3
 • API SN
 • BMW Longlife-04
 • MB-Freigabe 229.31
 • MB-Freigabe 229.51
 • Porsche C30
 • VW 504 00
 • VW 507 00

 

LIQUI MOLY го препорачува оваа масло за возила кои треба да ги исполнат овие спецификации:

 • ACEA C2
 • BMW Longlife-01
 • BMW Longlife-01 FE
 • Fiat 9.55535-S1
 • Fiat 9.55535-S3
 • VW 500 00
 • VW 501 01
 • VW 502 00
 • VW 503 00
 • VW 503 01
 • VW 505 00
 • VW 505 01
 • VW 506 00
 • VW 506 01 (Ausnahme R5 und V10 TDI-Motoren vor 6/2006)

 

Пакување 5 лит.

 

LUQIU MOLY logo

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top