Моторно масло LIQUI MOLY TOP TEC 4600 5W-30

3,249.00 ден

Моторно масло LIQUI MOLY TOP TEC 4600 5W-30

LUQIU MOLY logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

Моторно масло LIQUI MOLY TOP TEC 4600 5W-30

Карактеристики и предности

Се користи за бензински и дизел мотори со или без филтер за дизл честички. Модерно леснопроточно врвно моторно масло за бензински и дизел мотори со или без филтри за тврди честици (DPF) и со турбо полнење. Комбинација на неконвенционални базни масла на база на синтетичка технологија и најнови адитиви кои гарантираат моторно масло кое одлично штити од абење, ја намлува потрошувачката на масло и гориво и овозможува брзо подмачкување на моторот. Благодарение на тоа, зависно од прописите на производителит се постигнуваат сервисни интервали на промена на масло до 40.000 km.

Целогодишното масло за најмодерните бензински и дизел мотори с повеќевентилска технологија, , Valvetronik и турбополнење како и со или без ладилник на компримиран воздух. Посебно прикладен за долги интервали на замена на масло и високи барања на моторот. Тестиран е на турбополначи и катализатори.

Одобрувања

 • ACEA C3
 • ACEA C2
 • API SN
 • BMW Longlife-04
 • GM dexos2™
 • MB-Freigabe 229.31
 • MB-Freigabe 229.51
 • MB-Freigabe 229.52
 • VW 505 00
 • VW 505 01

 

LIQUI MOLY го препорачува оваа масло за возила кои треба да ги исполнат овие спецификации:

 • Fiat 9.55535-S3
 • Ford WSS-M2C 917-A
 • Opel GM-LL-A-025
 • Opel GM-LL-B-025

 

 

 

Пакување 5 лит.

 

LUQIU MOLY logo

 

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top