Перач под висок притисок KARCHER K4 Power Control

18,499.00 ден

Перач под висок притисок KARCHER K4 Power Control

+100% PowerVario Power

KARCHER lgoo 100

Примена:

Градинарски АлатВелосипедКлупаОградаМотор

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

Перач под висок притисок KARCHER K4 Power Control

Опис на Продуктот

 • Уредот доаѓа со пиштол за висок притисок и две млазници со адаптер Quick Connect.
 • K4 Power Control има Plug ‘n’ Clean систем за дозирање на детергенти.
 • Нивото на притисокот може да се подесува директно на млазната цевка и да се проверува на пиштолот G 160 Q Power Control – за максимална контрола за време на користењето и за секаква површина.
 • Уредот има и телескопска рачка подесива по висина за лесен транспорт и складирање.
 • Усисно црево за лесно користење на средства за чистење.
 • Практични држачи за прибор.
 • 5 метри кабел.

Карактеристики и Предности

Технички Податоци

Напон 220 – 240 – 50 – 60
Притисок (bar/MPa) 20 – 130 / 2 – 13
Проток литри 420 lit.
Влезна температура (степени целзиусови) 40 °C
Јачина 1,8 KW
Кабел за струја должина 5 метри
Тежина без прибор 11,48
Тежина 14,45
Димензии (Должина × Ширина × Висина) 402 x 306 x 588

Испорака со уредот

 • Пиштол за висок притисок, G 160 Q Power Control
 • Цевка за распрашување Vario Power млазница
 • Бластер млазница
 • Црево за висок притисок  8 метри
 • Quick Connect бочно на уредот
 • Plug ‘n’ Clean систем за дозирање на детергенти
 • Мотор со водено ладење
 • Телескопска рачка
 • Интегриран воден филтер
 • Адаптер приклучок за градинарско црево  A3/4″

 

Симнете то ТУКА упатството за користење во PDF

KARCHER lgoo 100

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

 

 

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Вие исто така би сакале…

Име

Go to Top