Акумулаторска дупчалка 18V HIKOKI DV18DD

Home » Производи » Акумулаторска дупчалка 18V HIKOKI DV18DD

Акумулаторска дупчалка 18V HIKOKI DV18DD

14,999.00 ден

Акумулаторска дупчалка 18V HIKOKI DV18DD

Hitachi_Hikoki_100px

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Опис

Акумулаторска дупчалка 18V HIKOKI DV18DD

Карактеристики и предности

  • Max. момент на стегање во оваа класа 55 Nm.
  • BL (BRUSHLESS) мотор без четкици кој не бара одржување зашто нема четкички
  • Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината
  • Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака
  • Ергономски дизајниран гумиран мекан ракофат
  • Вградено LED работно светло со функции на светење пред вклучување и задоцнувањеи
  • Странична дршка за подобра контрола во работењето

 

Спецификација на продуктот

Модел HIKOKI DV18DD
Мотор мотор без четкици (BRUSHLESS)
Брзина без опт. /ниска
0 – 440 min-1
Брзина без опт. /висока
0 – 1700 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
36 mm
Макс. Дупчење -бетон
13 mm
Избор на вртежен момент
20
Број на механички брзини
2
Најголем вртежен момент/тврд
55 Nm
Најголем вртежен момент/мекан 26 Nm
Напон на батерија 18 V
Прифат на стезна глава 1.5-13 mm
Димензии должина 170 mm
Тежина со батерија 3Ah 1.4 kg

 

Испорака

  • HIKOKI DV18DD
  • 2 Батериии од 3.0 Ah
  • Полнач

 

 

 

 

 

hikoki logo

 

 

 

 3 Годишна гаранција.

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top