Акумулаторска дупчалка/одвртувач Milwaukee M18 BDD-402C

Акумулаторска дупчалка/одвртувач Milwaukee M18 BDD-402C

19,999.00 ден

Акумулаторска дупчалка/одвртувач Milwaukee M18 BDD-402C

Артикал: 4933443565

Milwaukee logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

 

Опис

Акумулаторска дупчалка/одвртувач Milwaukee M18 BDD-402C

Карактеристики и предности

 • Компактер дизајн за поудобна и послесна работа во тесни простори
 • 4-полни мотор со високи перформанси на Milwaukee за максимална моќност во сооднос на моќност и тежина
 • REDLINK PLUS технологија обезбедува напредна, дигитална заштита од преоптоварување на машината и батеријата
 • REDLITHIUM-ION батерија со совршен дизајн, напредна електроника и испорака на енергија без загуба и подолг век на траење
 • Комплетно метално кукиште обезбедува максимални перформанси и долг век на траење
 • Прилагодување на вртежен момент во 17 фази  и дополнително опција за дупчење
 • Контрола на индивидуални ќелии за оптимизирана употреба и долг век на траење на батеријата
 • Индикатор за состојба и полнење на батерија
 • LED осветлување на работната површина
 • 100% компатибилен систем со палетата на производи Milwaukee M18

Спецификација за акумулаторска дупчалка/одвртувач Milwaukee M18 BDD-402C

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 18 V
 • Капацитет на батеријата: 4.0 Ah
 • Модел на батерија: M18B4
 • Време на полнење на батерија: 80 min
 • Брзина без оптеретување 1: 0 – 450 rpm
 • Брзина без оптеретување 2: 0 – 1800 rpm
 • Макс. капацитет на дупчење на челик: 13 mm
 • Макс. капацитет на дупчење на дрво: 38 mm
 • Нивоа на приладогување: 17
 • Макс. дијаметар на завртки: 7 mm
 • Вртежен момент: 60 Nm
 • Тежина (со батерија): 2 kg

Испорака

 • Полнач
 • 2 Батерии
 • HD Куфер

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Име

Go to Top