Акумулаторска правосмукалка за суво и мокро MAKITA DVC862LZ

Почетна/MAKITA, Акумулаторски алат без батерии, Правосмукалки, Рачен електричен алат/Акумулаторска правосмукалка за суво и мокро MAKITA DVC862LZ

Акумулаторска правосмукалка за суво и мокро MAKITA DVC862LZ

29,999.00 ден 26,999.00 ден

Акумулаторска правосмукалка за суво и мокро MAKITA DVC862LZ

Опис

Акумулаторска правосмукалка за суво и мокро MAKITA DVC862LZ

Карактеристики и предности

 • Правосмукалка за влажно и суво
 • Леснa за ракување, голем прекинувач за вклучување/исклучување
 • Подобрени перформанси на заштита од прашина и водени капки, за употреба на отворено или во неповолни средини
 • BL – Motor (мотор без четкици)

Спецификација на продуктот

 • Напон на акумулаторот: 18 + 18 V
 • Капацитет на акумулатор: 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
 • Тип на акумулатор: Li-ion
 • Максимално заптивно усисување: 9,8 kPa
 • Макс. количина на воздух: 2,1 m³/min
 • Капацитет на резервоар прашина/вода: 8 / 6 l
 • Континуирана употреба со 5,0Ah батерија: BL1850B x 2: 40 min
 • Димензии: 366 x 334 x 368 mm
 • Тежина: 7,6 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top