Aпарат за заварување REM POWER WMEm 136II

Aпарат за заварување REM POWER WMEm 136II

10,499.00 ден 6,999.00 ден

Aпарат за заварување REM POWER WMEm 136II е компактен и преносен за ROV и TIG заварување.

Опис

Aпарат за заварување REM POWER WMEm 136II

Карактеристики

  • Компактен инвертерен апарат за MMA, TIG заварување.
  • Траен и дизајниран за отпор на потреси со OKC конектори за кабли.
  • Едноставен за употреба – потребно е само да се подеси јачина на струјата.
  • Дебелина на електрода Ø 1,6 – 3,2 mm.
  • Ладење со вентилатор.
  • Подготвен за работа на агрегат.
  • Термичка заштита.
  • Автоматски hot start & arc force.

Испорака:

• MMA кабел за заварување 1,2m
• Кабел за маса (16 mm2) 1,9m
• Маска
• Челична четка

Спецификација на продуктот

Инвертерски апарат REM Elektro Maschinen REM WMEm 136II
Главен осигурувач (A) 16
Фрекфенција (Hz) 50/60
Опсег на подесување (A) 20-120
Излез макс. од 60% циклус, (MMA) A/V 60/22,4
Излез макс. од 100% циклус, (MMA) A/V 47/11,8
Напон на празено напојување  (V) 68
Дијаметар на електрода (mm) 1,6-3,2
Класа на заштита IP21S
Напојување (V/Hz) 230/1 +/- 15%
Димензии (ДxШxВ) во mm 230x363x185
Тежина (kg) 5,0

 

rem power

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Можеби ке ви се допадне…

Go to Top