DRAGON Хибридно бело лепило 290 ml

DRAGON Хибридно бело лепило 290 ml

1,199.00 ден

DRAGON Хибридно бело лепило 290 ml, наменет за лепење односно користење во градежништвото, инженерството, автомобилската индустрија, бродоградилиштата итн.

Каталошки број: DKMPH290BE/MK

Земја на потекло: Полска

 

Dragon

– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

DRAGON Хибридно бело лепило 290 ml

Карактеристики и предности

 • Висококвалитетно, еднокомпонентно, брзо сушење, флексибилно лепило базирано на модифицирани полимери со запечатувачки својства.
 • Тој е многу силен и трајно флексибилен кога е целосно залепен.
 • Отпорен на временски услови и УВ зрачење.
 • Спојот може да се обои со повеќето акрилни бои и бои на база на растворувачи.

Апликација:

 • Наменет за лепење и запечатување на порозни и непорозни материјали кои се користат во градежништвото, инженерството, автомобилската индустрија, бродоградилиштата итн.
 • Има одлична адхезија на повеќето материјали, односно метал, природен камен, бетон, тула, застаклена керамика, дрво, стакло, разни видови синтетички материјали итн.
 • Може да се користи дури и на влажни површини.
 • За внатрешна и надворешна употреба.
 • Не е наменет за лепење на PP, PE, PA, PTFE, битуменозни површини, поликарбонати и полиакрилати.

Како се користи:

 • Чекор 1: Исчистете ги површините од прашина, маснотии, ‘рѓа и други и други супстанции кои може да го ослабат поврзувањето.
 • Чекор 2: Нанесете го лепилото во точки или ленти на подлогата или на елементот што се лепи.
 • Чекор 3: Извршете ја работата на температури од +5 ºC до +40 ºC (температура на воздухот, подлогата и запечатените елементи).
 • Чекор 4: За да се постигнат најдобри резултати, се препорачува да се користи слој лепак со дебелина од 3 mm помеѓу залепените елементи (особено важно кога се користи на отворено или на влажни места). За да се постигне овој ефект, се препорачува да се постават разделници од 3 mm помеѓу залепените површини. Ако од технички причини не може да се користи таква дебелина, дозволена е празнина не помала од 1-2 mm (внатрешно лепење).
 • Чекор 5: Врзете ги залепените елементи, а потоа притиснете цврсто и рамномерно.
 • Чекор 6: Доколку има некакви напрегања или прицврстените елементи се особено тешки, тие треба да се имобилизираат додека целосно не се стврднат.
 • Чекор 7: Залепените делови постигнуваат целосна сила после 48 часа.
 • Чекор 9: Бојадисување (по тест за адхезија) може да се изврши најмалку по 48 часа.

 

Dragon

 

 

 

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top