FARM by WURTH FLM531SKM Моторна косилка за трева

FARM by WURTH FLM531SKM Моторна косилка за трева

26,999.00 ден

FARM by WURTH FLM531SKM Моторна косилка за трева со погон на задни тркала

Würth logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

2 Години гаранција

Опис

FARM by WURTH FLM531SKM Моторна косилка за трева со погон на задни тркала

Карактеристики и предности

 • Благодарејќи на своите исклучителни перформанси, оваа самоодна моторна косилка со електро-старт ви овозможува да уживате во уредувањето на дворот.
 • Ширината на косењето е 53 см додека 7-степеното прилагодување на висината овозможува распон на косење од 3 до 9 см, што гарантира дека сите делови од вашиот двор ќе бидат уредни.
 • Корпата за трева е со капацитет од 60 литри со опција за празнење на страна или назад во корпата.
 • Овој модел има интегриран конектор на куќиштето за самоиспирање.
 • Од дополнителни функции може да се пофали со опцијата за малчирање.
 • Четворотактниот мотор има запремнина од 209 cc.
 • Идеална е за површини до 1500м2.

Спецификација на продуктот

 

 

Моторна косилка FLM531SKM
Мотор RV210-S
Јачина на Мотор 4 KW
Куќиште (inch) 21″ 53 mm метално куќиште
Димензија на тркалца (inch) 8″ 20 mm (предни)/ 10″ 25 mm(задни)
Собирач исфрлување позади (корпа), исфрлување од страна
Зафатнина на корпа за трева 60 литри
Површина на косење до 1500 m2
Самоиспирање Фабрички вграден конектор на куќиште
Напредни функции Малчирање
Резервоар за гориво 1 литри
Резервоар за масло 0,6 литри
Ширина на косење 53 cm
Висина на косење 3 – 9  cm 7-степено висински централно прилагодување
Мобилност Самоодна
Зафатнина 209 cc
Тежина 43 kg

 

farm by wurth

 

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 24 месеци.

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top