FINI Компресор Amico 50/2400 50 Lit.

FINI Компресор Amico 50/2400 50 Lit.

14,999.00 ден

FINI Компресор Amico 50/2400 50 Lit.

Fini logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Можност за плаќање на  РАТИ! Како прочитај тука!

Опис

FINI Компресор Amico 50/2400 50 Lit.

Карактеристики

 • FINI Компресор Amico 50/2400 50 Lit.
 • Погоден за повеќе примени како што се: брусење, полирање, затегање …
 • Тивок, сигурен и долготраен век на употреба
 • Регулатор за притисок со мерач и излез
 • Економичен и ефикасен индукциски мотор
 • Максимален оперативен притисок: 8 bar

 

Спецификација на продуктот

Компресор модел FINI MK 50-2400 50 Lit.
Влез на воздух (l/min) ——  l/min
Излез на воздух (l/min) 170  l/min
Максимален притисок (bar / PSI) 8 bar/116 PSI
Јачина на моторот (kW) 1.5
Капацитет на боца (L) 50
Напојување (V/Hz) 230 /50
Димензии (ДxШxВ) во mm 770 x 310 x 645 mm
Тежина (kg) 32.6

Fini logo

 

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Информации за испорака:

За нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top