Компактна акум. дупчалка Milwaukee M12BDD-402C

Компактна акум. дупчалка Milwaukee M12BDD-402C

16,999.00 ден

Компактна акумулаторска дупчалка Milwaukee M12BDD-402C

Артикал: 4933441925

Milwaukee logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

 

Опис

Компактна акумулаторска дупчалка Milwaukee M12BDD-402C

Карактеристики и предности

 

 • Milwaukee® Компактна акумулаторска дупчалка Milwaukee M12BDD-402C  е 187 mm во должина што ја чини идеална за работа во понепристапни места.
 • REDLINK™ електронска заштита од преоптоварување и батеријии кој имат најдобри перформанси и трајност во класата.
 • 10 mm метален футер.
 • Оптимизирана рачка за подобар комфот и подобрен зафат.
 • Индикатор за батерија.
 • Опремена со LED светло за илуминација за места со намалена видливост.
 • REDLITHIUM-ION™ батерии..
 • Флексибилен батериски систем кој работи со сите Milwaukee® апарати кој работат со M12™ батерии.

 

Спецификација за акумулаторска дупчалка Milwaukee M12BDD-402C

 • Капацитет на батерија: 4.0 Ah
 • Тип на батерија : Li-ion
 • Време на полнење на батерија: 40 min
 • Димензија на футер: 10 mm
 • Максимум дупчење (метал) : 10 mm
 • Максимум дупчење (дрво) : 22 mm
 • Максимален вртежен момент : 30 Nm
 • Брзина во празен од (брзина 1) : 0 – 400 rpm
 • Брзина во празен од (брзина 2) : 0 – 1,500 rpm
 • Број на батерии во испорака 2
 • Ниво на звук : 96 dB(A)
 • Испорачано во : Kitbox
 • Вибрации (при дупчење во метал) : 1.5 m/s²
 • Вибрации (штрафење) : 0.4 m/s²
 • Волтажа : 12 volt
 • Тежина (со батерија) : 1.2 kg
 • Штрафење на штрафови во дрво : до 6 mm

Испорака

 • 2x 4.0Ah li-ion батерии
 • Полнач
 • Куфер

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Име

Go to Top