MAKITA DTD172Z Акумулаторски ударен одвртувач (Само тело)

MAKITA DTD172Z Акумулаторски ударен одвртувач (Само тело)

Original price was: 21,999.00 ден.Current price is: 15,999.00 ден.

MAKITA DTD172Z Акумулаторски ударен одвртувач

Makita logo 100x22

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

MAKITA DTD172Z Акумулаторски ударен одвртувач (Само тело)

Карактеристики и предности

 • 8 режими на стегање и мемориски функции за различни примени
 • Подобрена цврстина на држачот на наковалната (намалено нишање на уметокот)
 • Ударната сила се менува со една рака
 • Лево-десно LED работно светло со функции за претходно и продолжено осветлување на работната површина
 • A-режимот овозможува лесно зашрафување на завртките со добра контрола, елиминирајќи „излегување на одвртувачот од завртката“ и „погрешно напречно дупчење“ бидејќи се зашрафува со мала брзина додека да започне стегањето
 • T-режим за стегање самостезни завртки
 • Ергономски дизајнираната дршка, со гумиран мекан ракофат

Спецификација на продуктот

Модел MAKITA DTD172Z
Напон на акумулаторот 18 V – LXT
Капацитет на акумулатор 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Тип на акумулатор
Li-ion
Број на вртежи во празен ôд – 1./2./3./4.
0 – 1.100 / 2.100 / 3.200 / 3.600 min-1
Бр. на удари – 1./2./3./4.
0 – 1.100 / 2.600 / 3.600 / 3.800 min-1
Макс. машински завртки
M4 – M8
Макс. стандардни завртки
M5 – M16
Макс. за виско стезни завртување
M5 – M14
Стеблото за стегање 6,35 mm
Хексагонално тело
1/4 “
Вртежен момент висок
180 Nm
Бучава: звучен притисок
97 dB(A)
Бучава: oтстапување (K)
3 dB(A)
Вибрации: ударно стегање
13,5 m/s²
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В)
114 x 81 x 236 mm
Тежина само уред без батерија 1.5 kg

Вклучено:

 • MAKITA DTD172Z
 • Во картонска кутија

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Go to Top