MAKITA DTD154Z Акумулаторски ударен одвртувач (Само тело)

MAKITA DTD154Z Акумулаторски ударен одвртувач (Само тело)

11,999.00 ден

MAKITA DTD154Z Акумулаторски ударен одвртувач (Само тело)

Makita logo 100x22

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

MAKITA DTD154Z Акумулаторски ударен одвртувач (Само тело)

Карактеристики и предности

  • T-режим за стегање самостезни завртки
  • 3 степена на избор на ударна моќност тврда/средна/мека
  • Ергономски дизајнираната дршка, со гумиран мекан ракофат
  • Вградено LED работно светло со функции на светење пред вклучување и задоцнување
  • Моќна, високи перформанси и покомпактна

Brushless motor

 

Спецификација на продуктот

Модел MAKITA DTD154Z
Напон на акумулаторот 18 V – LXT
Капацитет на акумулатор 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Тип на акумулатор
Li-ion
Број на вртежи во празен ôд – 1./2./3.
0 – 1.100 / 2.100 / 3.600 min-1
Удари во минута
0 – 1.100 / 2.600 / 3.800 min-1
Макс. машински завртки
M4 – M8
Макс. стандардни завртки
M5 – M16
Макс. за виско стезни завртување
M5 – M14
Стеблото за стегање 6,35 mm
Хексагонално тело
1/4 “
Вртежен момент висок
175 Nm
Бучава: звучен притисок
96 dB(A)
Бучава: oтстапување (K)
3 dB(A)
Вибрации: ударно стегање
12,5 m/s²
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В)
117 x 79 x 236 mm
Тежина само уред без батерија 1.5 kg

Вклучено:

  • MAKITA DTD154Z
  • Во картонска кутија

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top