Акумулаторско Bluetooth Радио MAKITA MR007GZ + Subwoofer

Home » Производи » Акумулаторско Bluetooth Радио MAKITA MR007GZ + Subwoofer

Акумулаторско Bluetooth Радио MAKITA MR007GZ + Subwoofer

18,999.00 ден

Акумулаторско (батериско) Bluetooth Радио MAKITA MR007GZ + Subwoofe rработи на 220V и на сите Li-ion батерии 10,8 – 18 V CXT, LXT и XGT од Makita

САМО УРЕД БЕЗ БАТЕРИЈА

Makita logo 100x22
– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Регистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

Акумулаторско Bluetooth Радио MAKITA MR007GZ + Subwoofer

Карактеристики и предности

 • Опремен со Bluetooth class 2 со максимална конекција до 30 метри oптимално 10 метри
 • Двоен извор на енергија: AC или Makita акумулатори
 • Рачка со вградена DAB/FM – антена
 • Дигитален дисплеј LCD Backlit Display 
 • Систем од 2 стерео звучници+ Subwoofer
 • Амортизери од еластомер штитат од грубо ракување
 • Подобрени перформанси на заштита од прашина и водени капки: IP65
 • Соодветно за користење при работа спорт и рекреацијa

 

AC - DC приклучок AUX приклучокCXT Makita LXT Makita XGTBlootooth makitaDAB Plus

Спецификација на продуктот

 

Модел MAKITA MR007GZ
Напон на акумулаторот
12 V max – CXT / 18 V – LXT / 40 V max – XGT  батерии
Капацитет на батерии што може да ги користи 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Тип на акумулатор Li-ion
Преносна моќност
10.8V-12V макс: 2W X 2 + 10W 14.4V: 3W X 2 + 15W 18V: 5W X 2 + 25W 40V: 5W X 2 + 25W
Фреквентен опсег AM радио
522 – 1.710 kHz
Фреквентен опсег FM радио
87,5 – 108 MHz
Фреквентен опсег DAB
Band III 5A – 13F
Приклучок AUX-in
Приклучок само за полнење на мобилни уреди USB
Поврзување Bluetooth Max 30 m. оптимално  10 m.
Димензии (Д x Ш x В) 285 x 172 x 305 mm
Тежина само уред без батерија 5.3 kg без батерија

 

 

Испорака-

 • MAKITA Radio MR007GZ
 • Адаптер за приклучок за 220V
 • x2 AA батерии

Симни го упатството за употреба во PDF ТУКА…

 

Makita 3 години продолжена гаранција

 

 

 

 

 

Makita logo

 

 

 

 

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top