Milwaukee M12FIWF12-0 Аку. ударен одвртувач (Само Тело)

Milwaukee M12FIWF12-0 Аку. ударен одвртувач (Само Тело)

12,999.00 ден

Milwaukee M12FIWF12-0 Акумулаторски ударен одвртува (Само Тело) без батерии

Артикал: 4933464615

Milwaukee logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

 

Опис

Акумулаторски ударен одвртувач Milwaukee M12FIWF12-0 (Само Тело)

Карактеристики и предности

 • Моторот без четки POWERSTATE дизајниран и изграден од Милвоки дава поголема моќност во покомпактни димензии
 • Четири режими за контрола на работа нудат прецизна контрола на брзината
 • Рачката од 1/2 ” со прстен за прицврстување обезбедува брза и лесна замена на додатоците
 • REDLINK PLUS технологија обезбедува напредна, дигитална заштита од преоптоварување на машината и батеријата
 • REDLITHIUM-ION батерија со совршен дизајн, напредна електроника и испорака на енергија без загуба и подолг век на траење и работа до -20 °C
 • Контрола на индивидуални ќелии за оптимизирана употреба и долг век на траење на батеријата
 • Индикатор за состојба и полнење на батерија
 • Подобар пристап до тесни простори благодарение на должина од само 124,5 мм
 • Автоматскиот режим на исклучување спречува презатегнување на сврзувачките елементи
 • LED осветлување на работна површина
 • 100% компатибилен систем со палетата на производи Milwaukee M12

Спецификација за акумулаторски ударен одвртувач Milwaukee M12FIWF12-0

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 12 V
 • Капацитет на батерии: 1х 2.0 Ah / 1х 4.0 Ah
 • Модел на батериi: M12B2 и M12B4
 • Време на полнење: 80 мин
 • Брзина без оптоварување: 1200/1800/2700/2700 rpm
 • Фреквенција на удари: 1100/2100/3200 bpm
 • Максимален вртежен момент: 339 Nm
 • Максимална големина на завртки: M16
 • Систем на стегање: 1/2″ квадратен
 • Тежина (со батерија): 1.1 kg

Испорака

 • Milwaukee M12FIWF12-0 Аку. ударен одвртувач (Само Тело)

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Име

Go to Top