Milwaukee M18 FID3-502X Ударен Одвртувач

Milwaukee M18 FID3-502X Ударен Одвртувач

35,999.00 ден

Milwaukee M18 FID3-502X Ударен Одвртувач

 • M18 FID3-502X Ударен Одвртувач
 • M18 5.0 Аh х 2
 • M12-18 FC – Брз полнач
 • 1 X HD BOX

Артикал: 4933478450

Milwaukee logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

 

 

Опис

Milwaukee M18 FID3-502X Акумулаторски Ударен Одвртувач

Карактеристики и предности за Milwaukee M18 FID3-502X Ударен Одвртувач

 • Поголема енергетска ефикасност при оптоварување со извонреден вртежен момент од 226 Nm
 • Поголема број на вртежи во однос на претходниот модел, до 3900 вртежи во минута и 4400 удари во минута
 • Екстремно компактен дизајн, вкупна должина од само 113 mm за полесен пристап до тесни простори
 • DRIVE CONTROL му овозможува на корисникот да префрли во четири различни режими за брзина и вртежен момент за да ја максимизира разновидноста на апликацијата
 • Режим 1 за прецизна работа
 • Режимот 2 помага да се спречи оштетување на шреафовите и материјалот
 • Режимот 3 обезбедува максимални перформанси за најтешките апликации
 • Режимот 4 е оптимален помеѓу прецизното работење и максималните перформанси и автоматски ја прилагодува брзината, ударите и вртежниот момент
 • Индивидуалното следење на наполнетост на батеријата го оптимизира времето на работа на алатката и обезбедува долгорочна издржливост.
 • ¼″ прифат за брза и лесна промена на битови
 • DNA на нашата платформа FUEL™ го редефинира балансот на акумулаторските технологии. Мотор без четки POWERSTATE™ на MILWAUKEE, батериски пакет REDLITHIUM™ и електронска интелигенција REDLINK PLUS™ што обезбедува извонредна моќност, време на работа и издржливост
 • Флексибилен батериски систем: работи со сите MILWAUKEE® M18™ батерии

Спецификации за Milwaukee M18 FID3-502X Ударен Одвртувач

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 18 V Мотор без четкици
 • Држач за додатоци: 1/4″
 • Брзина без оптоварување (RPM): 1750/3000/3900/0-3900 rpm
 • Максимален дијаметар шрафење на штрафови и матици : M16
 • Максимален вртежен момент (NM) : 226
 • Фреквенција на удари  (IPM): 1400/3600/4400/0-4400
 • Тежина само уред (КГ): 1 kg
 • Тежина со батерија (КГ): 1.7 kg

Симни го упатството за употреба за  M18 FID3-502X Ударен Одвртувач на 1/4″ во PDF ТУКА…

Испорака:

 • M18 FID3-502X Ударен Одвртувач
 • M18 5.0 Аh х 2
 • M12-18 FC – Брз полнач
 • 1 X HD BOX

 

Milwaukee logo

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со СН Финансии  нуди опција за купување на производи до 60 рати и со вредност од 6000 до 120.000 денари.

КАКО ДА АПЛИЦИРАТЕ?

1. Изберете производ кој сакате да го купите на рати на нашата интерет продавница www.alatzase.com

2. Известете не нас кој производ сакате да го купите и на колку рати на следниов телефонски број 076 311 600  преку СН Финансии.

3. Ние ја пополнува вашата апликација за купување на рати.

4. По аплицирањето добивате одговор од СН Финансии за 15 минути и ги добивате посакуваните производи од нас за 2 до 3 работни дена.

Услови за добивање на наменскиот кредит преку СН Финансии

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии, потребно е да ги исполнувате следните услови:

Возраст:

За наменскиот кредит преку СН Финансии може да аплицираат сите државјани на Македонија на возраст помеѓу 18 и 68 години кои поседуваат валидна лична карта или пасош, трансакциска сметка, мобилен телефон и електронска адреса (e-mail).

Редовни приходи:

Редовен месечен приход е еден од условите за да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии и тоа да сте во редовен работен однос и со минимална нето плата од 14 500 денари или пензионер на возраст до 68 години и пензија во висина од минимум 12 000 денари.

Потребни документи за аплицирање:

За да аплицирате за наменскиот кредит преку СН Финансии кредит потребно е да имате валидна лична карта или пасош и здравствена легитимација.

Мобилен телефон и електронска адреса (e-mail):

Потребно e да го наведете бројот на Вашиот мобилен телефон и е-адреса (e-mail) за да аплицирате.

Ви треба помош?

Нашите оператори го очекуваат вашиот повик на 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Име

Go to Top