Milwaukee M18BLHX-502X Акумулаторска SDS-plus дупчалка

Milwaukee M18BLHX-502X Акумулаторска SDS-plus дупчалка

35,999.00 ден

Milwaukee M18BLHX-502X Акумулаторска SDS-plus дупчалка без четкички испорачува 2,3 J ударна енергија со две батерии од 5.0 Ah и брз полнач во HD куфер.

Артикал: 4933478892

Milwaukee logo

– Бесплатна испорака
– Брза испорака за 2-3 работни дена

 

Опис

Milwaukee M18BLHX-502X Акумулаторска SDS-plus дупчалка

Карактеристики и предности

 • Моќниот механизам на чекан и дизајнот на моторот без четкички испорачува 2,3 J ударна енергија
 • Компактен, ергономски дизајн за зголемена удобност на крајниот корисник
 • Систем FIXTEC™ за футер без клуч кој се менува помеѓу SDS-Plus и метален футер од 13 mm
 • Целосно метално куќиште за пренос – оптимално лежање на запчаниците за зголемен век на траење на алатот
 • Работа во 4 режими: ротационен чекан, само чекан, само ротација и изборна работна позиција на длето (вариолок) за максимална разновидност
 • Странична рачка против вибрации за помала изложеност на вибрации
 • Компатибилен со M18 CDEX екстрактор за прав
 • Мотор без четки, батериски пакет REDLITHIUM™ и електронски REDLINK™ обезбедуваат енергија, време на работа и издржливост
 • Флексибилен батериски систем: работи со сите MILWAUKEE® M18™ батерии

Спецификација за Milwaukee M18BLHX-502X Акумулаторска SDS-plus дупчалка

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 18 V
 • Енергија на удар: 2.3 Ј
 • Макс. дупчење (метал): 13 mm
 • Макс. дупчење (бетон): 26 mm
 • Макс. дупчење (дрво): 26 mm
 • Макс. фреквенција на удари: 0 – 4900 bpm
 • Брзина без оптоварување: 0 – 1400 rpm
 • Оптимизиран капацитет за дупчење (бетон): 6 – 18 мм
 • Вклучени батерии: 2 x M18 B5 5.0 Ah
 • Тежина : 3.5 kg

Испорака:

 • 2 x 5.0 Ah REDLITHIUM™ батерии
 • Полнач M12™ – M18™ FAST CHARGER
 • Футер FIXTEC™ од 13 мм
 • HD кутија.

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Информации за испорака:

За редовни нарачки над 2999 Денари испораката е бесплатна на целата територија на Македонија!

ВАЖНО!

За производите кои се на акција испоракта не е бесплатна и  се доплаќа за каргото при испорака!

Купи на РАТИ!

Купувај на рати

Алат За Се во соработка со IuteCredit  нуди опција за купување на производи на 6 рати со 0% камата во вредност до 40000 денари.

Како функционира?

Физичка продавница на Алат За Се

 1. Продавачот го бара телефонскиот број од купувачот
 2. IuteCredit му го испраќа договорот на купувачот преку апликацијата MyIute
 3. Купувачот одбира број на рати и го потпишува договорот преку апликацијата MyIute
 4. Продажбата е завршена

Е-Продавница на Алат За Се – www.alatzase.com

 1. Купувачот го избира IuteCredit како начин на плаќање
 2. Се идентификува преку апликацијата MyIute
 3. Одбира број на рати и го потпишува договорот преку MyIute
 4. Продажбата е завршена

Кои се условите за аплицирање?

Може да аплицираат сите државјани на Македонија со возраст од 18-75 години, со валидна лична карта или пасош и трансакциска сметка.
Кредитите се одобруваат на лица кои се вработени, пензионери или се невработени лица кои имаат редовен месечен прилив на средства за што треба да приложат извод од банка за последните 3 месеци.
Додаток за трето дете или постојана парична помош од државата не се смета како важечки прилив или како дополнителен месечен прилив.

Кои документи се потребни за кредит?

За разгледување на барањето за кредит треба да доставите само валидна лична карта или пасош. Пожелно е да го знаете и бројот на вашата здравствена картичка, кој е наведен и во вашата здравствена легитимација.

Како да аплицирам за кредит?

Јавете се на нашиот телефонски број 076/311-600 секој работен ден од Понеделник до Петок од 08:00 – 16:00 часот.

Коментари и Оцени

Сеуште нема коментари и оцени.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Име

Go to Top